čtvrtek 24. září 2015

Knižní vpád: Romantika na hradě

Selekce

Kiera Cass  

 

Ačkoli jsem k literatuře tohoto typu velice skeptická a vyhýbám se jí, zaujala mě Selekce už krásnou obálkou. Už nějakou dobu o ní hodně holek v mém okolí mluvilo a á jsem prostě neodolala a půjčila si ji. Kupodivu jsem za to ráda. Po pár stránkách zjistíte, že vás zajímá jak se bude děj vyvýjet a jestli bude krásná Amerika, hlavní hrdinka, nakonec princenou.

,, Neskutečne živé, užasná porce nenásilné romantiky s moc sympatickou hlavní hrdinkou. "
Komentář čtenářky na Databazeknih.czhttp://nd06.jxs.cz/536/027/b47658bcc1_101151596_o2.jpg     Příběh je dán už od počátku, chudá dívka dostane příležitost se pomocí selekce stát princeznou. Vybere se 35 dívek z různých společenských vrstev, autorka říká kast, a ty se v paláci snaží získat přízeň prince i celého národa. Poměrně prosté, že ano?... Kupodivu je ale tato knížka precizně napsaná, je v ní propracovaný politický systém celého království i hezky popsané rozložení tamního světa. Příběh je vyprávěný samotnou hrdinkou a to dodává větší vtáhnutí do děje.

   I přesto, že jsou některé pasáže dialogy trochu hloupější a některé chování postav nereálné, myslím si, že představa být princeznou je blízká většině žen a proto ji můžu jen doporučit. 

   Knížka pokračuje druhým i třetím dílem. I na ně budou brzy recenze.Annie <3
 

Žádné komentáře:

Okomentovat